ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Czarniejsze niż czarne - wyjątkowy akt Wacława Wantucha

2013-07-01
7 komentarzy
17
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Czarniejsze niż czarne - wyjątkowy akt Wacława Wantucha
Mistrz aktu, Wacław Wantuch opowiada nam historię tego niesamowitego ujęcia. Jak powstało i czym zostało zrobione? Ta historia na pewno Was zaskoczy!

Myślicie, że nad tym zdjęciem pracował sztab ludzi? Nic bardziej mylnego! "Zdjęcie Czarniejsze niż czarne powstało w 2000 lub 2001 roku, czyli na samym początku mojej przygody z fotografią aktu" - wspomina Wacław Wantuch. "Modelka przyszła z dzieckiem, na zrobienie zdjęcia mieliśmy niewiele czasu. Gdy mały w końcu usnął, musieliśmy działać bardzo szybko. Wcześniej nie wiedziałem, jak będzie wyglądała, wiedziałem tylko, że będzie bardzo szczupła, wręcz anorektyczna. Strasznie się denerwowałem. Jak się później okazało, zupełnie niepotrzebnie. Podobnie jak w przypadku fotografowania osób korpulentnych potrzebne jest nieco inne podejście, ale zyskujemy szansę na zdjęcia zupełnie inne, niesztampowe".

"Dziś może trudno w to uwierzyć, ale zdjęcie zrobiłem prostym Olympusem Camedia, czyli jedną z pierwszych cyfrówek, jakie pojawiły się na polskim rynku. Główne źródło światła, duża lampa fluorescencyjna elfo znajdowała się nad głową modelki. To było bardzo małe studio, modelka siedziała blisko tła, które złapało światło od świetlówek. Podobnie jak kosmyki włosów na pierwszym planie, to przyjemny akcent. Zawsze proszę modelki, by upinały włosy, choćby tak, jak na zdjęciu - w niedbałego koka. Rozpuszczone, optycznie skracają szyję. Ciało modelki zostało pomalowane oliwką dla dzieci Johnsons (jest najlepsza! Nigdy nie uczula!), za pomocą szerokiego pędzla".

"Aparat miał może 3 Mp, więc by uzyskać duże powiększenia dobrej jakości, konieczne było dodanie cyfrowego ziarna w Photoshopie. Ciekawostką jest też fakt, że zdjęcie wykorzystała w kampanii reklamowej holenderska firma produkująca farby. Można było je zobaczyć podczas targów w Kolonii z hasłem »Czarniejsze niż czarne«. Było ogromne, w podstawie miało ponad 30 metrów!"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl